fbpx

Papierowy ołówek DIY

Czy to już wrzesień? O tak! W tym roku we wrzesniu wszystko kręci się wokół – i tu zaskoczenia nie będzie… szkoły! Wybór placaka, lunchboxa i to co najbardziej absorbujące, czyli szykowanie a raczej wymyślanie tygodniowego, lunchowego menu. AAA  i zapomniałam dodać, że na topie są u wszelakie artykuły piśmiennicze: flamastry, długopisy, kredki i ołówki. 

Ołówki, o tak! od zawsze kojarzyły się ze szkołą, więc przy tej, jakże wyjątkowej sposobności dzielę się z wami moim „przepisem” na papierowe pudełko o wymownym kształcie – ołówka, a co! Szykowałam je na zakończenie roku dla moich przedszkolaków, posłużył jako pudełko z niespodziankami na nowy rok, teraz mieści drobne rysunki, naklejki i mnóstwo „ważnych” rzeczy a zapewne sprawdzi się też jako pojemnik na drony upominek dla nauczyciela – (14 października już niebawem!). Tak wiec, jeśli macie trochę czasu to zapraszam do relaksu przy wycinaniu, bigowaniu i klejeniu!

Potrzebne materiały:

  • papier kartonowy w kolorach: różowy, biały, czarny;
  • papier kartonowy żółty A4;
  • papier srebrny/lustrzany;
  • noż do zagninania papieru (opcjonalnie bigownica);
  • klej (opcjonalnie klej na gorąco).

Krok 1. Wytnij ostrosłup wg szablonu z białego papieru oraz czarne koło o średnicy 80 mm. Szablon ostrosłupa i koła do pobrania tutaj.

Krok 2. Przygotuj paski kolorowego papieru:

  • srebrny – długość 330 mm, szerokość 25 mm;
  • różowy – długość 330 mm, szerokośc 50 mm;

Krok 3. Zagnij kartkę żółtego papieru wzdłuż jej krótszej krawędzi w 6 miejscach, zachowując odstęp 45mm. Będzie to oprawa ołówka.

Krok 5. Sklej żółtą kartkę tak aby w przekroju otrzymać sześciobok. Odczekaj aż klej wyschnie.

Krok 6. Wklej białą cześć (ostrosłup) do oprawy ołowka.

Krok 7. Nałóż różowy pasek na żółtą oprawę ołówka, sklej aby ciasno się trzymał, powtóż ze srebrnym paskiem.

Krok 8. Wytnij kawałek (ok 1/4) czarnego koła. Zwiń w stożek, sklej. W ostatnim kroku przyklej czarną częśc do ołówka – otrzymasz rysik!

Koniec ołówka można zabezpieczyć kulką zwiniętej bibuły lub innego miękkiego papieru.